Статті

Зайва волога, як і пересушеність повітря, не діє сприятливо як у наш організм, і навколишні предмети побуту, побуту. Як відомо, для деяких матеріалів коливання вологості може бути шкідливим і стан їх може бути не відновним. Наприклад, це може стосуватися збереження певних товарів.
При зберіганні продуктів дуже важливу роль відіграють кліматичні характеристики повітря в місцях зберігання. Лише деякі матеріали можуть тривалий час протистояти дії атмосферної вологи. Більшість зазнають повільного руйнування: метал корозію, сипучі матеріали грудкочуються, деревина та тканини покриваються пліснявою, картонні коробки намокають та деформуються. І це лише невеликий перелік серед проблем, що виникають. Для багатьох матеріалів критичною є вологість близько 50-55%, для гігроскопічних - межа нижче. Взимку необхідного рівня вологості можна досягти засобами вентиляції із попереднім підігрівом свіжого повітря. Влітку, коли температура підвищується до 25-30˚С, а вологість - до 90%, зовнішнє повітря, що надходить, може стати джерелом вологи і посилити умови зберігання.
 
Осушувачі поділяються на: побутові та промислові.
 
За методом осушення повітря на:
 
Метод асиміляції – це вентилювання вологого приміщення за допомогою механічної системи вентиляції. Застосовуються в побутових умовах, але ці осушувачі залежні від абсолютної вологості зовнішнього повітря.
 
Метод адсорбції або поглинання – це метод, що ґрунтується на властивостях певних речовин (сорбентів) поглинати вологу з повітря. Застосовуються на льодових майданчиках, у винних льохах, технологічних приміщеннях, фармацевтиці та ін. Даний вид осушувача вимагає частої заміни сорбентів, менш енерговитратні.
 
Метод конденсації - це метод конденсації водяної пари з повітря при його охолодженні. Застосовують у побутових приміщеннях, адміністративних будівлях, де є надмірна волога, душових кабінах, басейнах. Мають низьке енергоспоживання, ефективні за високих температур і надмірної вологості).
 
Використання осушувачів повітря замість вентиляції - економічніший і вигідний спосіб і в зимовий період. Осушення повітря дозволяє знизити енерговитрати на 20-70%, оскільки не потребує витрат на постійне підігрів припливного повітря. Осушення повітря ідеальне рішення для регулювання вологості, що забезпечує захист якості продукції та матеріалів. Практика показує, що стабільний і низький рівень вологості запобігає утворенню іржі, росту плісняви та інших небажаних явищ. Значення відносної вологості, що рекомендується при зберіганні різних товарів - це 45-55%.
Осушувачі повітря застосовуються в квартирах, басейнах, аквапарках, пральних, гаражах і підвалах — скрізь, де підвищена вологість повітря призводить до корозії матеріалів, руйнування внутрішнього оздоблення, запотівання вікон і т.п.
 
Принцип роботи адсорбційних осушувачів повітря наступний: повітря, яке має бути осушене, пропускається через ротор. Молекули води адсорбуються у матеріалі ротора. Ротор реактивується іншим, попередньо нагрітим повітряним потоком. Волога видаляється з контуру, що осушується, у вигляді теплого вологого повітря.
 
Принцип роботи конденсаційних осушувачів наступний: вентилятор подає повітря з приміщення на випарник конденсуючи вологу, що міститься в ньому, і вона стікає в накопичувальну ємність або видаляється через дренаж, потім осушене повітря подається на конденсатор, де нагрівається до необхідної температури і подається в приміщення.
 
Виходячи з вищевикладеного, стає очевидним необхідність осушувача у тій чи іншій галузі.