Як підібрати кондиціонер

Кондиціонери бувають побутові, напівпромислові та промислові. Всі кондиціонери відрізняються між собою за принципом роботи, за способом кріплення, за типом приміщень, в яких вони використовуються, і т.д. Зупинимося з Вами на виборі кондиціонера. Як правило для квартир і будинків використовується спліт-система – традиційний внутрішній блок на стіні та зовнішній на вулиці, які з'єднані між собою електричним кабелем та мідними трубами, рідше мультиспліт-система – кілька внутрішніх блоків та один зовнішній. Серед спліт-систем виділяють такі модифікації: настінний кондиціонер, підлоговий кондиціонер, касетний кондиціонер, канальний кондиціонер. Касетні та канальні кондиціонери встановлюються у приміщеннях із підвісною стелею. До побутових пристроїв також відносять мобільні та віконні моноблочні кондиціонери. Перевага мобільних у тому, що їх можна встановлювати самостійно у будь-якій кімнаті. Але працюють вони лише на охолодження, мають невелику потужність, галасливі та встановлення їх потребує виведення шланга у вікно. Перевага віконних кондиціонерів - відносно недорогі, рівень потужності охолодження вищий, ніж у звичайних спліт - системах, тобто температуру можна знизити більш ніж + 18 С. Але не кожному підійде галаслива скринька у вікні, що загороджує світло. Настінні спліт-системи – найбільш популярні, безшумні та відповідають словосполучення ціна – якість. Потужність настінних кондиціонерів лежить у межах від 1.5 – 2.0 кВт до 6.5 – 8.5 кВт, що відповідає площі приміщення від 12 до 75 кв. м. На них ми радимо зупинити свій вибір.
 
Підбір кондиціонера:
• Перш за все, необхідно визначитися в скількох кімнатах ви плануєте встановити кондиціонер. Якщо це кілька кімнат відразу в одному приміщенні, можна розглядати варіант мультиспліт-систем (кілька внутрішніх блоків підключаються до одного зовнішнього). Якщо це одна кімната тоді використовується спліт-система (традиційний внутрішній блок на стіні і зовнішній на вулиці).
• Наступними визначальними факторами є функціональність кондиціонера. Це такі функції як охолодження, обігрів, вентиляція (при цьому режимі роботи функціонує тільки вентилятор, він використовується для вентилювання приміщення – рівномірного розподілу повітря по приміщенню), очищення повітря (встановлюють один або кілька фільтрів очищення повітря), осушення повітря (в режимі осушення кондиціонер зменшує вологість повітря у приміщенні). Але модель від моделі відрізняється, слід уважно читати технічні характеристики. Здебільшого споживчі функції схожі.
• А ось системи захисту кондиціонера дуже різняться. Все залежить від виробника кондиціонера, його вартості. В описі моделі необхідно звертати увагу на такі функції як: функція перезапуску (після перебоїв живлення кондиціонер увімкнеться в тому ж режимі, що й працював раніше); системи контролю (датчики) чистоти фільтрів – при забрудненні фільтрів спалахує відповідний індикатор; контроль витоку фреону (більшість виробників використовує електронні системи контролю витоку, які вимірюють струм компресора та температуру в ключових точках системи); система управління автоматичного розморожування інею та льоду на зовнішньому блоці і т.д.
• Природно, що перерахованими системами захисту та споживчими функціями кондиціонери не обмежуються. Кожен виробник має свої додаткові ноу-хау, які спрямовані на створення більш якісного та комфортного клімату. Вам вибирати який рівень кондиціювання забезпечуватиме Ваш комфорт, а ми Вам у цьому допоможемо!
• Один із найбільш значущих параметрів – потужність. Потужність кондиціонера повинна визначатися обсягом приміщення, наявності в ньому комп'ютерів, побутової техніки, яка віддає тепло у приміщення, відвідуваність людей. Середньостатистичний розрахунок обсягу потужності для підбору кондиціонера наступний: на 1 м2 необхідно близько 100 Вт, по 100 Вт розраховуйте на кожну людину і комп'ютер. Якщо в приміщенні велика площа скління або вікна виходять на південну сторону, то теплоприпливи будуть більші і потужність кондиціонера необхідно збільшити на 15 - 20%. Те саме стосується і побутових приладів. На головній сторінці представлено таблицю, яка допоможе Вам підібрати потрібну модель кондиціонера самостійно. З усіх питань просимо Вас зв'язатися з нами та отримати професійну консультацію.
 
Найпростіше, що потрібно знати при установці:
• Повітряний потік не повинен прямувати безпосередньо на людей. При роботі на холод температура потоку повітря з кондиціонера на 7-15 ° С нижче, ніж температура навколишнього повітря в приміщенні.
• Якщо кондиціонер встановлюється в спальні, його краще встановлювати так, щоб струмінь повітря не потрапляв у голову. Потік повітря повинен подаватися в область ніг і далі, а не в обличчя.
Внутрішній блок повинен розташовуватися так, щоб від стелі залишалося вільне місце не менше 10см.
• Не допускається монтувати внутрішні настінні блоки над шафами, комодами, якщо відстань від них до краю внутрішнього блоку менше 70-100см. По-перше, це призводить до здування при кожному включенні кондиціонера, що накопичилася на верхній поверхні шафи пилу. Більш того, близьке розташування горизонтальних поверхонь веде до створення кругообігу повітряного потоку, що призводить до зниження ефективності роботи системи кондиціювання. Потік, що з кондиціонера захоплюється назад у повітрозабірник, повітрообмін у приміщенні погіршується, кондиціонер, забираючи холодне повітря, починає "думати" що час припиняти свою роботу, адже датчик температури знаходиться на вході потоку.
 
Особливу Вашу увагу хочеться звернути на інверторну систему кондиціонерів. На даний момент це сучасне, зручне, економічно вигідне кондиціювання.
 
Інверторний кондиціонер або інверторна спліт-система використовує двигун із перетворювачем постійного струму та має великі переваги за технічними характеристиками перед системами з постійною швидкістю. Інверторні кондиціонери автоматично регулюють свою продуктивність до потрібного рівня в залежності від температури за вікном та заданої на пульті температури. Це дозволяє швидко охолодити/нагріти приміщення, використовуючи спочатку повну потужність кондиціонера, поступово знижуючи її у міру того, як температура в приміщенні наближається до заданої. Як тільки температура досягне заданої, спліт-система з інвертором починає підтримувати найбільш економічний режим роботи з мінімальним енергоспоживанням, що унеможливлює пускові навантаження. Це дозволяє економити до 30% електроенергії. Основною перевагою інверторного кондиціонера є можливість плавного регулювання потужності охолодження шляхом зміни частоти обертання двигуна та, відповідно, продуктивності компресора.
 
Ми рекомендуємо Вам зупинити свій вибір на інверторних кондиціонерах, основні переваги яких:
  • можливість плавного пуску двигуна, що виключає пускові навантаження, що скорочують термін служби двигуна та зумовлюють кидки струму в мережі живлення, за рахунок цього ресурс компресора вище (у звичайного кондиціонера 6-9 років, інверторного 9-12);
  • у моделях кондиціонерів інверторного типу нижчий рівень шуму порівняно із звичайними кондиціонерами;
  • економія електроенергії до 30%;
  • більш точно підтримується задана температура (звичайний кондиціонер 1,5°С дельта від заданої температури, інверторний 0,5°С).
Ви можете звернути увагу на такі моделі кондиціонерів з інверторною системою Cooper & HunterLeberg, NeoClima, Panasonic, Toshiba.