Статті

Обігрівач - це електроприлад, призначений для основного та додаткового обігріву побутових, офісних, складських приміщень, заміських будинків, дач. Обігрівачі з інфрачервоним довгохвильовим, точковим випромінюванням можуть використовуватися і в приміщеннях великого обсягу, що важко опалюються: церкви, виробничі цехи, склади, сто, вуличні кафе, балкони, веранди, торгові павільйони і так далі. Такі кліматичні прилади, як обігрівачі, набувають особливої популярності в умовах мінусової температури, а також у міжсезоння. По суті, це маленький рятівник у зимову холоднечу.
 
За способом передачі тепла обігрівачі діляться на тепловентилятори, конвектори та масляні радіатори.
 
Тепловентилятори – це компактні опалювальні прилади, які складаються з вентилятора та нагрівального елемента у вигляді тоненької спіралі зі сталі, що розжарюється під час роботи. Діють вони за дуже простим принципом: крильчатка, що обертається, створює потік повітря, який, проходячи через нагрівальні елементи, розігрівається і рівномірно розподіляється по приміщенню. Корпус тепловентилятора зазвичай пластмасовий, але останнім часом популярними стають моделі з керамічним корпусом. Тепловентилятори оснащені захистом від перегріву, а також функцією миттєвого вимкнення у разі перекидання. Тепловентилятори легкі, компактні, можна закріпити стаціонарно (на стіні) або пересувати і встановлювати на горизонтальній поверхні (на підлозі, на столі). Також існують тепловентилятори, що повертаються з боку в бік, що істотно піднімає швидкість нагріву приміщення. Перевага тепловентиляторів у тому, що вони починають віддавати тепло миттєво, корпус залишається помірно теплий.
 
Конвектори – опалювальні прилади, у яких розподіл гарячого повітря здійснюється циркуляційним чином. Коли повітря нагрівається, воно стає набагато легшим і піднімається нагору, а холодне повітря опускається вниз. І такий процес постійно повторюється. Сучасні конвектори пішли далеко вперед по дизайну, технології обігріву, на вигляд. Це вже не ті конвектори, виготовлені у вигляді «тарілок». Дуже важливою функцією є те, що нинішні конвектори не з'їдають кисень, що є безпечним для нашого здоров'я. Також такого типу обігрівачі не спалюють пилюку, і це зробило їх не пожежонебезпечними. Це було досягнуто тим, що розпечену спіраль, яка була всередині обігрівача раніше, замінили на трубку. І цим площа нагрівального елемента збільшилася, а температура нагріву впала. Завдяки цьому, такого типу обігрівач є екологічно чистим, і його можна використовувати для опалення дитячих та використовувати як основну систему опалення. Корпус таких обігрівачів зазвичай плоский і гладкий. Така конструкція дозволяє кріпити такий обігрівач на стіну.

 

Масляні радіатори – найпопулярніші на сьогоднішній день. Це джерело м'якого тепла. Зазвичай їх використовують для обігріву однієї кімнати. У масляних обігрівачів температура нагрівання корпусу зазвичай не перевищує 60 °С, так що запах гару або пилу, який переслідує звичайні тепловентилятори, можна не турбуватися. Масляний радіатор може працювати кілька діб поспіль. Масляні обігрівачі є, напевно, майже в кожному будинку і якщо не опалюють приміщення у своїй квартирі, то обов'язково роблять це хоча б на дачі. Завдяки своїй конструкції такий обігрівач безшумний, надійний і безпечний. У нього немає відкритих нагрівальних елементів, отже виключена ймовірність спалаху. Великі розміри радіатора та його розвинена поверхня є основою для створення потужного та стабільного потоку теплого повітря, що рівномірно розподіляється по приміщенню. Масляний радіатор влаштований досить легко. Усередині герметичного металевого корпусу, наповненого мінеральним маслом, знаходиться електрична спіраль. Нагріваючись, вона передає своє тепло маслу, масло - корпусу, а корпус - повітрі. Цей прилад не спалює кисень та пил. Радіатор має 2-3 ступені потужності. Це дозволяє при похолоданні збільшити температуру. Більшість масляних радіаторів мають термостат, щоб за будь-яких умов підтримувати температуру з точністю до 1'С. Такий обігрівач забезпечує комфорт та суттєво економить електроенергію, оскільки включається лише при падінні температури нижче заданого рівня. Вибір режиму роботи обігрівача здійснюється за допомогою перемикачів на панелі керування. Деякі моделі масляних радіаторів оснащені програмованими таймерами, РК-індикаторами. Традиційне масляне обладнання після вимкнення ще довго ділиться накопиченим теплом. Основні елементи конструкції масляного радіатора: герметична ємність з мінеральним маслом, клапан безпеки, що запобігає пошкодженню корпусу при перегріві, електричний тен, масло, що нагрівається в резервуарі, термостат, що дозволяє регулювати інтенсивність нагріву, термостат безпеки, що запобігає перегріву приладу, перемикач рівнів нагріву. Практично всі сучасні радіатори оснащені термостатом, плавним регулятором температури, системою захисту від перегріву, світловою індикацією, а також дво- або трипозиційним перемикачем режиму роботи. Такий перемикач дозволяє вибрати один з декількох ступенів потужності, кожен з яких відповідає свій ТЕН. Це дозволяє досягати оптимальної температури в приміщенні і заразом заощаджувати електроенергію. Як правило, термостати, якими оснащуються масляні радіатори, вимірюють температуру олії всередині радіатора. Тому регулювати температуру повітря в кімнаті доводиться вручну, хоча трапляються дорогі моделі нагрівачів, в яких встановлений кімнатний термостат. Деякі очисники повітря оснащені 24 годинним таймером увімкнення-вимикання, який дозволяє програмувати увімкнення/вимикання радіатора на певний час.
 
Інфрачервоні обігрівачі. Це нові високотехнологічні обігрівачі, які працюють на принципі сонячного випромінювання. Їх основними перевагами є економічність, швидке нагрівання приміщення, екологічність та зручність обслуговування. Інфрачервоні обігрівачі досить універсальні, тобто їх можна використовувати для обігріву будь-яких приміщень.
Робота інфрачервоного обігрівача ґрунтується на випромінюванні інфрачервоних променів. Це невидиме випромінювання, яке сприймається нашими органами чуття як звичайне тепло. Воно не надають негативного впливу на людину, а навпаки, навіть корисно, оскільки має антибактеріальну та антивірусну дію. Найбільшим джерелом інфрачервоних променів є Сонце. Тому принцип, яким передають тепло інфрачервоні обігрівачі, є цілком природним і звичним нам. Вироблена промениста енергія поглинається навколишніми поверхнями, які віддають отримане тепло повітрі.
Інфрачервоний обігрівач може опалити певний сегмент площі, над яким він розташовується, причому охоплена площа залежатиме не тільки від потужності, а від висоти підвісу – чим вище розташований інфрачервоний обігрівач, тим більший обсяг роботи «висить» на ньому. Тому класично інфрачервоні обігрівачі розміщуються якомога вище, наприклад, кріпляться до стелі. Інфрачервоне опалення не використовує повітря як теплоносій, а обігріває безпосередньо предмети обстановки або людей, що перебувають у приміщенні. При цьому тепловтрати мінімальні та, відповідно, досягається висока ефективність опалення при невеликих витратах електроенергії.
Важливою перевагою інфрачервоних обігрівачів є те, що при обігріві різниця температур у стелі та підлоги менша, ніж у випадку з централізованим опаленням або звичайним електрообігрівачем конвекційним.
Конструкція інфрачервоних обігрівачів не відрізняється особливою складністю. Класичний інфрачервоний обігрівач складається з прямокутного металевого корпусу з жаростійким покриттям і елементами кріплення і тепловипромінюючої пластини (анодований профіль з алюмінію), в яку вмонтований низькотемпературний ТЕН.
 
У теплий період не хочеться згадувати про зимові холоди, але багато хто купує обігрівачі саме сьогодні, тому що їх ціна взимку значно вища!