Статті

Кондиціонер – це пристрій для автоматичної підтримки оптимальних кліматичних умов у квартирах, будинках, офісах, автомобілях, а також для очищення повітря у приміщенні від небажаних частинок.
 
Кондиціювання – процес створення та автоматичної підтримки в приміщенні певних параметрів повітряного середовища, таких як температура, вологість, чистота та розподіл повітря. Люди, які дбають про своє здоров'я, приділяють все більше уваги уваги якості повітря всередині приміщень. Забруднене повітря може негативно вплинути на здоров'я як відразу, так і через кілька років. За допомогою кондиціонування повітря можна запобігти та знизити такі негативні ефекти як: пил, сигаретний дим, бактерії, віруси, пліснява, моль, грибок, отруйні речовини, які циркулюють у повітрі. Як відомо, безліч будівель з метою збереження тепла мають погану природну вентиляцію, що, безумовно, скорочує енерговитрати на тепло. Не треба забувати, що при цьому в приміщенні залишається те саме забруднене повітря.
 
Кондиціонери бувають побутові, напівпромислові та промислові. Всі кондиціонери відрізняються між собою за принципом роботи, за способом кріплення, за типом приміщень, в яких вони використовуються, і т.д.
 
Побутові кондиціонери можна поділити на три основні типи:
1. Побутові (Room Air Conditions) спліт-системи:
      настінні кондиціонери;
      фіксовані мультиспліт – системи.
2. Побутові моноблочні кондиціонери:
       віконні кондиціонери;
       мобільні кондиціонери.
3. Побутові мультиспліт-системи (кілька внутрішніх блоків та один зовнішній)
 
До напівпромислових кондиціонерів відносять:
      напольно/стельові;
      касетні кондиціонери;
      канальні кондиціонери.
 
  У найпростішій комплектації побутовий кондиціонер здатний працювати лише на охолодження. Нині, зазвичай, функції охолодження супроводжує функція обігріву. Нижче наведені основні функції побутової спліт – системи.
 
Функції кондиціонера:
- Охолодження
Кондиціонери пропонують контроль температури. Ви можете завжди створювати клімат, який найбільше підходить для Вас. Кондиціонер не тільки приносить комфорт у Вашу оселю, але й дозволяє Вам почуватися свіжим, бадьорим, активним навіть при найекстремальніших температурах на вулиці.
- Обігрів
Кондиціонери також забезпечують тепло. Цілий рік Ви можете підтримувати постійну температуру у Вашому будинку незалежно від погодних умов. Кондиціонер – це більш економічна та екологічніша альтернатива традиційним опалювальним системам. Температура підвищується за принципом теплового насоса – кондиціонер забирає тепло з вулиці та переносить його до приміщення.
- Очищення повітря
Також кондиціонери приносять до Вашої оселі свіже, здорове повітря. Всі внутрішні блоки мають фільтри тонкого та грубого очищення для фільтрації повітря від пилу, тютюнового диму, пилку рослин тощо. Ви можете регулювати рівень фільтрації. Очищення повітря необхідне людям, які страждають на алергії.
- Осушення повітря
У режимі охолодження кондиціонер осушує повітря у приміщенні, створюючи додатковий комфорт. Надмірна вологість повітря може призвести до розростання пліснявих грибків і зростання популяції пилових кліщів, що небезпечно для людей, які мають алергії. Крім того, при надлишку вологості відволожується білизна, псуються шпалери, знижується термін служби побутових приладів. Оптимальним для людини рівнем відносної вологості є 40-60%. Вологість у приміщенні менше 50% значно знижує розвиток вірусу грипу.
- Вентиляція
Вентиляція може бути інтегрована у систему кондиціювання. Вентиляція забирає відпрацьоване повітря із приміщення та приносить свіже повітря з вулиці. Система вентиляції може працювати самостійно при вимкненому кондиціонері.
 
Отже, нескладно зробити певний висновок, що за допомогою кондиціонера створюється Ваше комфортне середовище – саме та температура і саме та вологість, яка підходить саме Вам, тобто «ефективна температура». Сучасні кондиціонери виробляють чисте, здорове, свіже повітря, видаляють надмірну вологість поява плісняви, і все це без протягів чи шуму! Кондиціонер допомагає Вам почуватися краще, бадьоріше та енергійніше, що добре відбивається на працездатності. Науково доведено, що оптимальна температура дорівнює приблизно 20 градусів. За високих температур погіршується психічний стан і швидко падає робочий ритм. Ніхто не буде сперечатися, що набагато приємніше знаходитись у магазині, кафе, ресторані, готелі, обладнаними кондиціонерами повітря.
 
Особливу увагу хочеться звернути увагу на підлогово/стельові системи. За способом кріплення можуть бути універсальні (модель кондиціонера можна кріпити як до стелі так і на стіну біля підлоги) або лише підстельові або підлогові. Якщо Вам необхідно охолодити велике приміщення або інтер'єр не дозволяє кріпити внутрішній блок на стіну, або немає можливості встановити підвісну стелю для відповідного монтажу кондиціонера, тоді підлогово-стельовий тип відповідає саме Вам!
 
Як правило, підлогово-стельові системи мають високу потужність. Зазвичай застосовуються в офісах компаній, різних залах, аудиторіях, просторих кабінетах і т.д. Стельовий кондиціонер є потужним приладом, здатним працювати з великими приміщеннями і з відмінним розподілом повітряного потоку. Стельовий кондиціонер функціональний, не вимагає підвісних конструкцій і не впадає у вічі. Його перевага в тому, що порівняно невеликий кондиціонер здатний охолодити простору кімнату. Повітря стельових кондиціонерів зважаючи на своє розташування, розподіляється рівномірно і природно, не створюючи протягів. Вони потужні та зручні в експлуатації. В основному використовуються у великих приміщеннях. Мабуть, що їхньою головною перевагою є велика продуктивність та спосіб монтажу.
 
Переваги мульти-спліт систем:
 
Мульти спліт-системою називається такий кондиціонер, в якому з одним зовнішнім блоком працює відразу кілька внутрішніх. Мульти спліт-систему найрозумніше використовувати в тому випадку, якщо стоїть завдання кондиціонувати кілька сусідніх приміщень. Допускають використання різних типів внутрішніх блоків: настінних, напольно-стельових, касетних, канальних. Кожен внутрішній блок підтримує задану температуру незалежно від інших і має власний пульт дистанційного керування. Кожен компресор обслуговує свій внутрішній блок або групу блоків і має незалежний холодильний контур. Конденсатори обох контурів виконані у вигляді єдиного теплообмінного блоку, що обдувається одним вентилятором, але з роздільною циркуляцією фреону. Тому внутрішні блоки (групи блоків) можуть включатися та працювати у різних режимах незалежно один від одного. Є лише одне обмеження - все має працювати або на охолодження або на обігрів. Мульти спліт-кондиціонери є найбільш вдалим варіантом у тих випадках, коли розміщення на фасаді будівлі великої кількості зовнішніх блоків небажано.
 
Все у ваших руках! Бажаємо Вам вдалого вибору!